POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Ruszyła ogólnopolska akcja społeczna Mamy Niepodległą!

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zainaugurował akcję Mamy Niepodległą! organizowaną przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Od pierwszej edycji akcji partnerem strategicznym jest Poczta Polska SA. 

Akcja polega na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę. Co roku zapraszamy Polaków do wysyłania bliskim bezpłatnych kartek pocztowych oraz e-kartek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nieodłącznym elementem Mamy Niepodległą! są wybitni artyści, którzy projektują kartki pocztowe. W tym roku ma ona szczególny wymiar, bo przypada w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzięki zaangażowaniu m.in. szkół, urzędów i instytucji kultury w całej Polsce utrwalana i wzmacniana jest w powszechnej świadomości data 11 listopada jako dnia obchodów narodowego święta, poprzez promowanie radosnej i atrakcyjnej formy obchodzenia święta niepodległości oraz afirmacja działań społecznych, które uruchamiają pozytywną energię społeczną. Mamy Niepodległą! ma wpływ na pielęgnowanie tożsamości lokalnej i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

W ciągu kilku lat akcja stała się stałym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości dla wielu szkół, urzędów i instytucji kultury w całej Polsce. W promowanie Mamy Niepodległą! aktywnie włączają się artyści projektujący kartki oraz liczne społeczności lokalne.

DSC_4282

fot. Łukasz Błasikiewicz

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści