POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Nowy Sącz i Sanok: spotkanie marszałka Sejmu z mieszkańcami w ramach konwencji „Polska jest jedna”

W sobotę marszałek Sejmu Marek Kuchciński spotkał się z mieszkańcami Nowego Sącza i Sanoka. W czasie spotkań podkreślił, iż Prawo i Sprawiedliwość przywiązuje ogromną wagę do polityki prorodzinnej. Rząd PiS w ciągu 2,5 roku wprowadził program Rodzina 500+, bezpłatne leki dla seniorów, obniżył wiek emerytalny, ograniczył handel w niedzielę, zwiększył skuteczności ściągania alimentów. Ponadto przeprowadzono reformę edukacji, administracji podatkowej, rozpoczęto walkę z dziką reprywatyzacją. Marszałek przypomniał, że kilka miesięcy temu premier Mateusz Morawiecki na konwencji ogólnopolskiej w Warszawie przedstawił program działań zmieniających Polskę. Wśród postulatów znajduje się obniżka podatku CIT dla małych firm z 15 do 9 procent, czyli najniższego poziomu w Unii Europejskiej, wprowadzenie małego ZUS-u naliczanego proporcjonalnie do przychodów dla firm osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji, wyprawka 300 zł na początku roku szkolnego dla każdego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej i średniej, nowy fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 mld zł, co oznacza tysiące kilometrów odnowionych dróg we wsiach, małych miastach, gminach i powiatach oraz program Dostępność+ mający zlikwidować bariery dla osób niepełnosprawnych (ponad 20 miliardów złotych w ciągu 8 lat).

Marek Kuchciński podkreślił, że Prawu i Sprawiedliwości nie zabraknie determinacji we wprowadzaniu zmian. Jednocześnie zaznaczył, że ma świadomość, że są siły, które stoją za tym, żeby Polska była dziurawym państwem – żeby nie płacić podatków, żeby łamać przepisy i podważać pozycję naszego kraju.

Odnosząc się do pytań o protest osób niepełnosprawnych w Sejmie, Marszałek Kuchciński, podkreślał, że nie jest prawdą, iż nie są one otoczone troską, a ocena, czy doszło do złamania prawa przez władzę należy do Trybunału Konstytucyjnego. – To jest bardzo trudna i przykra sprawa – mówił marszałek. – Te osoby wykorzystywane są przez polityków do czystej akcji politycznej – ocenił.  Dodał także, że w Polsce jest 4,7 mln niepełnosprawnych i do sprawy należy podejść systemowo. – Do tej pory przez dziesiątki lat od czasów PRL, ale także za rządów naszych poprzedników niepełnosprawnymi nie zajmowano się systemowo, gdzieś ich chowano do szuflady, odsyłano, przymykano oczy – podkreślał Kuchciński.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu oprócz mieszkańców Sądecczyzny i Nowego Sącza obecny był m.in. poseł Józef Leśniak, poseł Wiesław Janczyk, poseł Jan Duda, Ryszard Nowak – prezydent miasta Nowego Sącza, Jerzy Gwiżdż i Wojciech Piech – wiceprezydenci Nowego Sącza, Janusz Kwiatkowski – przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, Krzysztof Głuc – jeden ze zgłoszonych kandydatów PiS na prezydenta miasta Nowego Sącza, , a także Patryk Wicher – szef struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości.

W Sanoku w Centrum Sportowo-Dydaktycznym Markowi Kuchcińskiemu towarzyszyli poseł Piotr Babinetz, poseł Piotr Uruski, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, burmistrz miasta Sanoka Tadeusz Pióro.

http://rzeszow.tvp.pl/37381922/kolejna-odslona-kampanii-pis-na-podkarpaciu

20180526_175535

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści