POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Promocja polskiej gospodarki: KONGRES 590 na Podkarpaciu

KONGRES 590 to dwudniowy kongres, który odbędzie się 17 i 18 listopada w nowym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie. Wydarzenie wzięło swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie firmy.
Idea KONGRESU 590 jest spójna z wizją państwa, którego bogactwo ma być powiększane w oparciu o własne zasoby, zarówno ludzkie, jak i naturalne. Jeśli chce się przyciągnąć kapitał zagraniczny, należy dostrzec potrzebę wzmocnienia pozycji polskich przedsiębiorców. Przez lata nie mogli oni liczyć na odpowiednie traktowanie przez własny rząd. KONGRES 590 to forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji. Dyskusje panelistów wytyczą nowe kierunki rozwoju – wspólną koncepcję prac nad wzrostem ekonomicznym i awansem Polski w gospodarczej hierarchii Europy i świata.

590

– Nieprzypadkowo Kongres 590, który ma promować polską gospodarkę,
rodzimy przemysł, patriotyzm ekonomiczny jest zorganizowany właśnie
tutaj. To jest dobry wybór – mówił marszałek woj. podkarpackiego
Władysław Ortyl w czwartek w Jasionce k. Rzeszowa, witając gości
Kongresu 590. Argumentował, że Podkarpacie to dziś stolica przedsiębiorczości i innowacji, najlepsze miejsce na debaty o gospodarce. Przypomniał również, że jedną z inteligentnych specjalizacji regionu jest lotnictwo i kosmonautyka. Zwrócił uwagę, że tradycje lotnicze Podkarpacia sięgają dwudziestolecia międzywojennego. – Tutaj działa klaster Dolina Lotnicza i 90 proc. firm polskiego przemysłu
lotniczego” – mówił.

źródło: PAP, Facebook: Kongres 590

14666323_1092195044161350_7962862892145841762_n

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści