POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Podkarpackie dostanie na drogi 63 mln zł

W tym roku w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” woj. podkarpackie ma do wydania prawie 63 mln zł. Znamy już wstępną listę inwestycji, które otrzymają dofinansowanie z tej puli.

 W poniedziałek (31.10.2016) wojewoda podkarpacka Ewa Leniart ogłosiła wstępną listę lokalnych inwestycji drogowych, które zakwalifikowały się na wsparcie z budżetu państwa.

Na liście znajduje się 91 inwestycji, z tego 64 to projekty gminne, pozostałe 27 powiatowe. Inwestycje drogowe, które otrzymają dofinansowanie w ramach rządowego programu, muszą być zrealizowane w 2017 r. W tej edycji programu Podkarpacie ma do rozdysponowania prawie 63 mln zł. Połowa tej kwoty przeznaczona zostanie na inwestycje gminne, połowa na drogi powiatowe.

W ramach programu gmina, w tym miasto na prawach powiatu, mogła złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie, natomiast powiat ziemski – nie więcej niż dwa. Samorządy mogły starać się o dotację do 50 proc. kosztów inwestycji drogowych planowanych na 2017 r., ale nie więcej niż 3 mln zł. W ramach programu mogą być wykonywane inwestycje takie jak budowa, przebudowa, remont drogi powiatowej lub gminnej.

Wśród inwestycji gminnych, które znalazły się na liście, jest m.in. przebudowa drogi Zalesie-Stare Sioło w gminie Oleszyce oraz remont drogi Hyżne-Brzezówka-Borek Stary w gminie Hyżne. W sumie w ramach programu wyremontowanych zostanie ponad 72 km dróg gminnych.

Natomiast wśród inwestycji powiatowych są m.in. przebudowa drogi Szczutków- Wielkie Oczy – granica państwa w powiecie lubaczowskim coraz rozbudowa ulicy Jana Pawła II w Rzeszowie. Łącznie przez powiaty przebudowanych zostanie ponad 75 km dróg.

Na Podkarpacie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w dwóch ostatnich latach funkcjonowania tego programu trafi ponad 69 mln zł w każdym roku. W skali kraju budżet programu w latach 2016-2019 ma wynieść 4 mld zł.

W latach 2009-2015 w regionie przebudowano i wyremontowano łącznie ponad 1,1 tys. km dróg lokalnych. Podkarpackie samorządy na realizację zadań otrzymały z budżetu państwa dofinansowanie w wysokości ponad 320 mln zł.

PAP, AR, PULS SAMORZĄDU

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści