POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nagrodzony za działalność antykomunistyczną

Na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dra Jarosława Szarka Marszałek Sejmu Marek Kuchciński został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. W uzasadnieniu wniosku Szarek podkreślił wielkie zaangażowanie Marka Kuchcińskiego w działalność opozycyjną.

rzeszow

Krzyż, przyznawany postanowieniem Prezydenta RP, jest nagrodą dla działaczy opozycji wobec dyktatury komunistycznej, którzy w okresie od 1 stycznia 1956 r. do 4 czerwca 1989 r., z wyłączeniem okresu od 31 sierpnia 1980 r. do 12 grudnia 1981 r., na terytorium Polski co najmniej przez 12 miesięcy:

  • byli aktywnymi członkami nielegalnych organizacji, które stawiały sobie za cel odzyskanie przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w PRL, lub
  • prowadzili zagrożoną odpowiedzialnością karną lub represjami działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowania praw człowieka w PRL.

 

 

uzas-001

Uroczystość wręczania odznaczeń Krzyża Wolności i Solidarności przez Prezesa IPN odbędzie się 11 października 2016 r. o godz. 16.00 w Filharmonii Podkarpackiej  im. Artura Malawskiego przy ul. Fryderyka Szopena 30 w Rzeszowie.

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści