POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Komisja Europejska wydała decyzję o dofinansowaniu części drogi S19 na Podkarpaciu

Komisja Europejska wydała decyzję o dofinansowaniu dla projektu “Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów, odc. Sokołów Młp. Północ – Stobierna oraz Świlcza – Rzeszów Południe”. To już 36. decyzja w Programie Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020).

Projekt jest realizowany w ramach działania 3.1 Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego. Wartość całkowita inwestycji wynosi ponad 848 mln zł, w tym niemal 413 mln zł to dofinansowanie UE.

W ramach projektu zostaną wybudowane dwa odcinki drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim: od miejscowości Sokołów Małopolski do miejscowości Stobierna oraz na odcinku od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (tzw. zachodnia obwodnica Rzeszowa). Całkowita długość projektowanej trasy wynosi ok. 19 km. Prace mają się zakończyć w trzecim kwartale 2017 r.

Odcinek Świlcza – Rzeszów Południe stanowi część tzw. obwodnicy Rzeszowa, która będzie obsługiwała ruch tranzytowy wschód-zachód i znaczną część ruchu północ-południe w regionie.

Będzie wiązać dwie trasy międzynarodowe: E40 i E371. Dzięki tym inwestycjom powstaną bezpieczne odcinki ekspresowych tras drogowych, które zapewnią wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego, poprawią dostępność komunikacyjną Polski i połączeń międzyregionalnych w ramach sieci TEN-T.

Poprawi się także jakość wewnętrznych powiązań komunikacyjnych, jak również zmniejszy się ruch tranzytowy na obszarach zurbanizowanych. Podkarpacka część drogi ekspresowej S19 jest częścią szlaku Via Carpatia.

portalsamorzadowy.pl

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści