POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Europa Karpat i Slalom Gigant – 2013

PAP: 2013-02-22 17:03

Posłowie na międzynarodowej konferencji „Europa Karpat” (komunikat)

22.02. Warszawa – Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu informuje:

Współpraca parlamentarna państw karpackich i 20-lecie Euroregionu Karpackiego to tylko niektóre tematy międzynarodowej konferencji “Europa Karpat”, która odbędzie się 23 lutego br. w Krasiczynie k. Przemyśla.

Parlamentarzyści, samorządowcy, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i mediów m.in. z Ukrainy, Słowacji, Węgier i Polski już po raz szósty spotkają się, aby rozmawiać o zacieśnianiu współdziałania krajów regionu karpackiego. Konferencja jest organizowana przez Parlamentarny Zespół Karpacki pod przewodnictwem wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

Cykl konferencji „Europa Karpat” został zapoczątkowany w 2010 r. Dotychczas odbyły się m.in. sesje w Krynicy, Krasiczynie i Przemyślu w Polsce oraz w Jaremczy na Ukrainie. Celem tej inicjatywy jest pogłębianie ponadgranicznej współpracy regionalnej, monitorowanie postępów we wdrażaniu Konwencji Karpackiej oraz budowa międzynarodowej sieci parlamentarzystów działających na rzecz zrównoważonego rozwoju Karpat.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/aja/

Więcej materiałów prasowych dotyczących tego wydarzenia – w załączniku.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści