POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Na Podkarpaciu otwarto jedną z najnowocześniejszych komend policji w kraju

– Od trzech lat modernizacja służb mundurowych jest jednym z priorytetowych programów rządu. Odwracamy sytuację, w której państwo należało do instytucji, nie obywateli. Przywracamy im bezpieczeństwo – mówił poseł Marek Kuchciński podczas otwarcia placówki w Lesku na Podkarpaciu.

W 2016 r. Sejm przyjął ustawę przewidująca ponad 9 mld zł na nowoczesne i dobrze wyposażone służby. Najważniejszym celem ustawy jest zwiększenie skuteczności działania Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i SOP. Dzięki programowi modernizacji służby będą mogły lepiej przystosować się do wymagań, jakie stawia przed nimi zapewnienie bezpieczeństwa w obliczu niestabilnej sytuacji na świecie. Podniesiono także płace funkcjonariuszy – pierwsze podwyżki wynagrodzeń miały miejsce w 2017 r.

Podkarpacka komenda jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Inwestycja kosztowała ponad 18 mln zł. Posiada trzy kondygnacje, prawie 2,5 tys. mkw. Do dyspozycji funkcjonariuszy jest podziemna strzelnica i siłownia. Na przeprowadzkę z budynku z lat 30. policjanci czekali prawie 40 lat.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści