POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Uroczyste obchody 100. rocznicy bohaterskiej śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli

Pan

Jakub Czarnota

Wójt Gminy Łańcut

 

Szanowny Panie Wójcie,

 

bardzo dziękuję za zaproszenie na uroczyste obchody 100.  rocznicy bohaterskiej śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli. Nie mogąc wziąć udziału w tym wydarzeniu, pragnę tą drogą przekazać podziękowania jego organizatorom i uczestnikom.  Jestem przy tym przekonany, że uroczystości w Kosinie –   miejscu, w którym urodził się bohaterski legionista  okresu I wojny światowej i obrońca odradzającej się w 1918 roku Polski mieć będą szczególny wymiar. stanowiąc zarazem cenne świadectwo patriotyzmu i szacunku wobec naszych narodowych bohaterów.

Trudno uwierzyć. że człowiek, którego dokonaniami można by obdzielić kilka biografii, przeżył zaledwie dwadzieścia dwa lata. Cale młodzieńcze życie Leopolda Lisa-Kuli wypełnione było staraniami o dobro Ojczyzny. o niepodległość Polski. Do dzisiaj podziw budzi jego wielki hart ducha, godna podziwu dojrzałość i niezłomność Jeden z najlepszych    i najdzielniejszych żołnierzy w historii Polski. legendarny już za życia. stal się symbolem walki o wolną Ojczyznę.

Dlatego dziękuję Państwu za hołd składany  temu  niezwykłemu bohaterowi  rodem z Podkarpacia, który na zawsze pozostanie znakiem naszej wspólnoty i niezbywalną częścią naszego historycznego dziedzictwa.

Raz jeszcze serdecznie Państwa pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku.

 

 

Marek Kuchciński

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści