POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Rzeszów. Spotkanie upamiętniające 9. rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku

Pan
Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego

Szanowny Panie Marszałku,

pragnę podziękować za zaproszenie na spotkanie upamiętniające 9. rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Nie mogąc wziąć w nim udziału, tą drogą pozdrawiam wszystkich uczestników.

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku Para Prezydencka wraz z towarzyszącymi im gośćmi miała wziąć udział w rocznicowych obchodach zbrodni popełnionej przez NKWD na polskich oficerach. Niestety zaplanowane uroczystości nie doszły do skutku. Zamiast tego odprawiono mszę żałobną, bowiem członkowie polskiej delegacji na skutek tragicznego wydarzenia dołączyli do ofiar, które własną krwią uświęciły smoleńską ziemię. Był to wielki cios dla całego narodu polskiego. Zarówno zbrodnia katyńska, jak i katastrofa smoleńska odebrały nam elity Rzeczypospolitej. Pomimo upływu czasu wciąż bardzo dotkliwie odczuwamy tę wielką stratę.  

Te tragiczne wydarzenia trwale zapisały się w sercach Polaków. Przed dziewięciu laty zginęli bowiem najwyżsi  przedstawiciele władz państwowych, którzy poświęcili swoje życie służbie publicznej. Naszym obowiązkiem jest teraz oddać im należne honory, a przede wszystkim pamiętać. Zachowując w sercu wspomnienie ich patriotycznych postaw oraz niezłomnych wartości, okazujemy im największy szacunek.

Pięknym i wzruszającym wyrazem naszej pamięci jest pomnik, przed którym gromadzą się uczestnicy dzisiejszego spotkania.  Jednocząc się z Państwem, pochylam głowę na znak hołdu dla ofiar katastrofy lotniczej.

Serdecznie pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku.

Marek Kuchciński

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści