POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

List marszałka Sejmu z okazji poświęcenia oraz otwarcie pierwszej w Polsce Parafialnej Instalacji Fotowoltaicznej

Ksiądz Krzysztof Kwieciński

Proboszcz Kościoła Parafialnego

Matki Bożej Częstochowskiej

w Iskrzyni

 

Pan Kazimierz Jaworski

Prezes Zarządu Sieci

Parków Energii Słonecznych Sp. z o.o.

 

Wielebny Księże Proboszczu, Szanowny Panie Prezesie,

 

serdecznie dziękuję za zaproszenie na wyjątkową uroczystość – poświęcenie oraz otwarcie pierwszej w Polsce Parafialnej Instalacji Fotowoltaicznej. Informację o  zastosowaniu innowacyjnych form energetyki w Iskrzyni przyjąłem z zainteresowaniem i radością.

Słowa dużego uznania pragnę skierować do inicjatorów oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do realizacji tego projektu. Przedsięwzięcia niezwykle ważnego nie tylko pod względem ekologicznym, lecz także społecznym oraz wspólnotowym.

W swoim nauczaniu święty Jan Paweł II poświęcił wiele uwagi problematyce ochrony środowiska przyrodniczego oraz ludzkiego. Pokazał, że te dwa wymiary się nie wykluczają, ale są równie ważne i się dopełniają. Niejednokrotnie zwracał uwagę, że dbałość o przyrodę jest obowiązkiem wszystkich ludzi, bowiem postępująca degradacja i zanieczyszczenie gleby, wody, powietrza niosą jednakowe dla mieszkańców Ziemi negatywne skutki. Gorąco zachęcał do podejmowania wspólnych działań, które przyczynią się do zahamowaniu procesu niszczenia naturalnego bogactwa.

Projekt Parafialnych Instalacji Fotowoltaicznych wpisuje się w przesłanie świętego Jana Pawła II, zaś jego realizacja w Iskrzyni jest wyrazem odpowiedzialności i troski całej lokalnej społeczności o zachowanie przyrodniczego dziedzictwa. Przekonany jestem, że instalacja fotowoltaiczna przyczyni się zarówno do rozwoju Iskrzyni, jak również zacieśnienia wspólnotowych więzi.

Przesyłam serdeczne pozdrowienia i łączę wyrazy szacunku.

 

 

 

Marek Kuchciński

 

 

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści