POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

List marszałka Sejmu z okazji gali finałowej konkursu PATRIA NOSTRA

Szanowna Pani Prezes,

 

z uznaniem odnoszę się do projektów służących upowszechnianiu wśród młodzieży wiedzy historycznej, a także do rozwijania historycznej pasji. Z dużą więc satysfakcją przyjąłem wiadomość o kolejnej edycji konkursu PATRIA NOSTRA. Gorąco dziękuję organizatorom za  kontynuowanie edukacyjnej tradycji. Wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy przyczyniają się do zorganizowania tego przedsięwzięcia, a także budzą wśród uczniów umiłowanie Ojczyzny, uczą szacunku do przeszłości oraz do wartości zakorzenionych w naszej kulturze.

Nie mogąc wziąć udziału w uroczystej gali finałowej, tą drogą pragnę przekazać gorące gratulacje laureatom i wyróżnionym uczniom. Przekonany jestem, że wszystkie prace są wyjątkowe. Bez wątpienia cechuje je młodzieńcza kreatywność, nowe spojrzenie na  przeszłość, jak również duże zaangażowanie w gromadzenie oraz opracowanie materiałów. Ufam, że  konkursowe zmagania przyniosły uczestnikom wiele zadowolenia, tym bardziej, że forma wypowiedzi dla osób urodzonych w dobie komputeryzacji, jest interesująca. Pragnę również wyrazić przekonanie, że praca nad powstaniem filmu lub animacji stała się źródłem refleksji nad minionymi i współczesnymi czasami.

Wszystkim odbierającym nagrody życzę satysfakcji z wyników, niesłabnącego zainteresowania minionymi czasami oraz powodzenia w nauce, a przede wszystkim spełnienia marzeń.

Do zgromadzonych na finałowej uroczystości konkursu historycznego ślę życzenia wielu niezapomnianych emocji i wspaniałej atmosfery spotkania.

Serdecznie pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku.

 

 

 

Marek Kuchciński

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści