POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

30-lecie nadania szkole w Gniewczynie Łańcuckiej imienia generała Antoniego Chruściela „Montera”

Szanowna Pani Dyrektor,

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

serdecznie dziękuję za zaproszenie na obchody 30-lecia nadania szkole imienia generała Antoniego Chruściela „Montera”. Niestety nie mogę wziąć udziału w uroczystościach. Pragnę zapewnić, że w tym rocznicowym dniu sercem łączę się ze zgromadzonymi.

Przez akt przyjęcia imienia generała Antoniego Chruściela szkolna społeczność stała się spadkobiercą idei bliskich swojemu Patronowi, dla którego wolna Ojczyzna była największą wartością. Urodzony w 1895 roku doświadczył życia pod rządami zaborców. Pragnął suwerennej Polski, swoje marzenia przekuł w realne, niepodległościowe działania. Początkowo walczył w tajnym skautingu, a następnie jako żołnierz Legionu Wschodniego. Swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem służył Niepodległej, by po latach wolności znowu wziąć udział w podziemnej walce z okupantem.    

            Przeświadczony jestem, że generał Antoni Chruściel pozostaje dla uczniów autorytetem i wzorem do naśladowania. Z jego bohaterskiej postawy młodzież czerpać będzie siłę w codziennym życiu, zaś patriotyzm, determinacja i chęć pracy dla dobra Polski staną się dla niej wyznacznikiem przy przyszłych życiowych wyborach.

Serdeczne słowa uznania kieruję do grona pedagogicznego oraz rodziców za wychowanie młodych ludzi w poszanowaniu dla wartości i dziedzictwa historycznego. Dziękuję za pielęgnowanie pamięci o „Monterze” i krzewienie patriotycznych postaw.    

Życzę, aby ten rocznicowy dzień był dla szkolnej wspólnoty czasem refleksji, jak również prawdziwej dumy i niezapomnianych przeżyć.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i łączę wyrazy szacunku.  

Marek Kuchciński

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści