POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

181 mln zł na drogi dla Podkarpacia

Województwo podkarpackie otrzyma 181 mln zł na 185 km dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. Wsparcie obejmie 106 inwestycji. To rozwój dla Polski lokalnej, lepsza komunikacja, dostępność, nowoczesność.
Od 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość zrealizowało 12 tysięcy inwestycji!

Samorządy otrzymają kolejną pulę pieniędzy na inwestycje drogowe. Do gmin, powiatów i miast, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD), popłynie łącznie 3 mld zł. Rządowe środki zostaną przekazane na powstanie i wyremontowanie tysięcy kilometrów dróg lokalnych. Dzięki tym inwestycjom, infrastruktura drogowa staje się nowoczesna i bezpieczna. RFRD uzupełnia krajową sieć dróg ekspresowych i autostrad. W ten sposób tworzymy spójny i zintegrowany system transportowy w całym kraju.

Nowe dofinansowania w 2023 r. w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
W 2023 r. wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obejmie drogi gminne i powiatowe. Łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i dróg gminnych w 2023 roku to 2,6 mld zł.

„Chcemy, żeby drogi łączyły, tworzyły nowe perspektywy – dobre perspektywy społeczne” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. I dodał: „Wykluczenie komunikacyjne jest czymś złym. Czymś, co zabiera perspektywy normalnego rozwoju”.

Dzięki wsparciu z Funduszu powstanie lub zostanie zmodernizowanych prawie 2 800 km dróg. To trasa z Gdańska do Krakowa pokonana prawie 5 razy. Inwestycje obejmą:

1 500 km dróg powiatowych,
1 300 km dróg gminnych.
To 1 780 zadań, w tym 538 zadań powiatowych i aż 1242 zadań gminnych.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści