POSEŁ NA SEJM RP - OKRĘG 22

MENU

Dobre zmiany na Podkarpaciu dają PiS 60-procentowe poparcie

Największy elektorat Prawa i Sprawiedliwości niezmiennie jest na Podkarpaciu. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby tam aż 60 proc. ankietowanych.

Zapowiedziane przez PiS dobre zmiany w Polsce Wschodniej doskonale widać na przykładzie Przemyśla. Wśród ostatnich przemyskich inwestycji warto wyróżnić Projekt Gminy Miejskiej Przemyśl dotyczący zadania „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy”, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 164 000 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej.

To kolejna po budowie sali przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu (Centrum Rozwoju Badmintona) inwestycja samorządu Miasta ze wsparciem Ministerstwa w wysokości
3 200 000 zł.

Ponadto Ministerstwo Sportu i Turystyki  przyznało dotacje klubom sportowym działającym na terenie miasta Przemyśla. Dotacje te zostały przyznane w ramach Programu „Klub” na rok 2017. Wspomniany program skierowany jest do klubów sportowych (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

Poprawia się także opieka zdrowotna. Szpital Wojewódzki im. św. Ojca Pio oraz samorząd województwa podkarpackiego chcą jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku uruchomić w kompleksie po byłym Szpitalu Miejskim w Przemyślu najprawdopodobniej dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze dla osób, które wymagają całodobowej opieki i pomocy w powrocie do zdrowia. To bardzo dobra nowina, ponieważ zapotrzebowanie na taką opiekę wzrasta, a na otrzymanie miejsca w już istniejących ZOL-ach trzeba nieraz długo czekać. Jednocześnie zapobiegnie się niszczeniu budynków, w których do niedawna mieściły się oddziały szpitalne. Bardzo ważne jest także to, że w tym samym kompleksie Bractwo Św. Łazarza przygotowuje się do otwarcia hospicjum, na które otrzymało wsparcie ze środków RPO Województwa Podkarpackiego.

Kluby, które otrzymały dofinansowanie:

UKS 15 – 10.000 zł

UKS „Śródmieście” – 15.000 zł

UKS „Elektronik” – 15.000 zł

Przemyski Klub Shorin – Ryu Karate – 10.000 zł

UKS „Basket 15” – 10 000 zł

UKS „Orlęta” Przemyśl – 15.000 zł

Przemyski Klub Biegacza – 10.000 zł

Stowarzyszenie „Czuwaj Wiaro !” – 10.000 zł

Stowarzyszenie „Basket Go” – 10.000 zł

Razem: 105.000 zł

Wyniki PiS i PO w województwach.

Facebook
Twitter

Wydarzenia

Komisje Sejmowe

Prawo i sprawiedliwość

Wyszukiwanie

Archiwum

Archiwum
Przejdź do treści