MEMBER OF THE PARLIAMENT OF THE REPUBLIC OF RP - DISTRICT 22

MENU

Konkrety PiS: 800+, darmowe leki, autostrady bez opłat

Od przyszłego roku 500+ zostanie zmienione na 800+! Darmowe leki będą dostępne od 65. roku życia oraz dostępne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę. Zniesiemy opłaty na krajowych autostradach, a sprawą tych prywatnych zajmiemy się w kolejnym roku! To nie koniec konkretów programowych, kolejne będziemy ogłaszać na następnych spotkaniach – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński drugiego dnia konwencji.

– Naszym drogowskazem jest dewiza: Chcesz pokoju, szykuj się do wojny. My chcemy pokoju, realizujemy politykę NATO, czyli politykę odstraszania. Śp. Prezydent Lech Kaczyński przestrzegał przed Rosją, ale rząd PO-PSL zlikwidował ponad 600 jednostek organizacyjnych WP. Nasi poprzednicy otworzyli drzwi agresorowi do Bramy Brzeskiej. Gdyby wojska rosyjskie weszły na teren RP, to mielibyśmy do czynienia z Bucza. Prawo i Sprawiedliwość na to nigdy nie pozwoli! – mówił Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas drugiego dnia Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie.

Jak wspomniał, konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie m. in. poprzez zakupy sprzętu na skalę, jakiej nigdy nie było.

– Zapewniam, że jeżeli Polacy powierzą nam władzę na kolejne lata, to będziemy mieli najsilniejszą armię lądową w Europie. Dzięki Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu została wprowadzona ustawa o obronie Ojczyzny. Dobre przywództwo polityczne jest bardzo ważne, aby radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Naszą drogę ku bezpieczeństwu rozpoczął Pan Marszałek Antoni Macierewicz , a ja kontynuuję ją z dużą determinacją. Chcę poinformować, że jutro do Wojska Polskiego trafią pierwsze wyrzutnie HIMARS. Do Polski trafią również czołgi Abrams, czy samoloty F35 – poinformował.

– Bezpieczeństwo energetyczne Polski zawsze było w centrum naszej uwagi. Śp. Prezydent Lech Kaczyński doskonale rozumiał, jak bezpieczeństwo energetyczne jest ważne i na jego rzecz zrobił bardzo wiele. Kilkanaście miesięcy temu Polskę i świat dotknął kryzys energetyczny. Nasi konkurenci polityczni robili wszystko, by zastraszyć Polaków. Politycy PO mówili, że Polacy będą w ziemię w swoich domach marznąć – to wszystko się nie sprawdziło – zaznaczył Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

Poinformował, iż mamy dostarczoną ropę z innych źródeł niż z Rosji.

– Dzięki działaniom Daniela Obajtka mamy jedne z najtańszych paliw w Europie. Polacy zostali zabezpieczeni na zimę i do gospodarstw domowych dotarł węgiel. Myślimy o rozwoju, dlatego będziemy realizować budowę elektrowni atomowych. Chcemy dać Polakom czyste, tanie i bezpieczne źródło energii. Jesteśmy skuteczni i dbamy o bezpieczeństwo Polski. Odważnie weszliśmy w program małych reaktorów atomowych – liderem w tym aspekcie jest grupa Orlen. Polska będzie bezpieczna i to jest nasze zobowiązanie, którego dotrzymamy. Naszą ideą przewodnią jest wiarygodność i tacy pozostaniemy proponując Polakom Pakt Energetyczny – powiedział.

– Postulatem Prawa i Sprawiedliwości jest równość, która ma być realizowana także w dostępie do służby zdrowia. Zależy nam na tym, aby znacząco zwiększyć liczbę pielęgniarek, których kwestia wynagrodzeń fundamentalnie się zmieniła. W sektorze zdrowia najbardziej rosną wynagrodzenia, dlatego opłaca się pracować w służbie zdrowia. Powstrzymaliśmy proces wyjeżdżania lekarzy do pracy za granicę. Nasz rynek pracy dla lekarzy stał się atrakcyjny dla medyków z Białorusi i Ukrainy – stwierdził podczas wystąpienie Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

– Nasze rządy są dowodem na to, że można dobrze rządzić Polską. Ale spotkaliśmy się po to, by mówić o przyszłości. Wniosek jest jeden: chcemy nadal iść drogą, którą obraliśmy. Idziemy drogą ku zwiększeniu bezpieczeństwa, statusu i bogactwa Polski. Mój Śp. Brat, Prezydent Lech Kaczyński mówił, że Polska ma mieć status państwa poważnego. Podstawą budowy silnego państwa jest przede wszystkim gospodarka. Naszą wielką zasługą jest, że uporządkowaliśmy system finansów publicznych – oznajmił Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas wystąpienia podsumowującego Konwencję Programowy UL.

 Jak zaznaczył, w Polsce powstanie wielka strefa ekologiczna.

– Musimy rozwijać naszą gospodarkę poprzez nowoczesne technologie. Musimy stworzyć podstawy do wielkiego inwestowania. Będziemy reformować kształcenie zawodowe, bo ono będzie także ważnym elementem do rozwoju państwa. Bezpieczeństwo energetyczne jest priorytetem, dlatego będziemy budować elektrownie atomowe. Siłą państwa jest kultura. Na ten cel będziemy zwiększać środki z budżetu państwa, ponieważ kultura umacnia społeczeństwo. Nasza kultura musi być dostrzegana również poza granicami państwa – mówił Prezes.

Poinformował, iż będziemy odnawiać zabytki narodowe.

– Stać nas na to, żeby odbudować to, co utraciliśmy w wyniku wojny. Polska jest piękna, ale może być dużo piękniejsza! Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę.

Prezes zaznaczył, iż kontynuujemy naszą politykę społeczną, ale ją rozwijamy.

Facebook
Twitter

Events

Parliamentary committees

Law and Justice

Search

Archives

Archives
Skip to content