DEPUTAT ÎN PARLAMENTUL REPUBLICII RP - CIRCUMSCRIPȚIA 22

PONUKA

Odnowimy jeszcze więcej zabytków na Podkarpaciu

Rząd Prawa i Sprawiedliwości inwestuje w lokalne społeczności. Dzięki rządowym programom zrealizowaliśmy już ogromne inwestycje na Podkarpaciu. W II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków blisko 102 mln zł trafi do naszego województwa.Skorzystają na tym nasi mieszkańcy oraz turyści.

Zabytki to nasza przeszłość i przyszłość

Historyczne budynki to nie tylko nasza przeszłość, ale i przyszłość – pozwalają pielęgnować dziedzictwo kulturowe i zachować naszą tożsamość. 

Jednocześnie często pełnią ważne funkcje publiczne – to szkoły, domy kultury, kościoły czy domy opieki. Ich renowacja bądź odbudowa pozytywnie wpływa na codzienne życie mieszkańców, ale także wspiera turystykę i napędza rozwój lokalny.

Przemyśl już wykorzystał środki na kulturę i zabytki

W samym Przemyślu na kulturę i zabytki pozyskaliśmy 97,8 milionów złotych. Dzięki tym środkom otaczamy troską dziedzictwo kulturowe miasta, zapewniamy szeroki dostęp do nowoczesnych instytucji kultury, muzeów, bibliotek. W 2018 r. dzięki staraniom marszałka Marka Kuchcińskiego przemyska Starówka i Forty Twierdzy Przemyśl zostały wpisane na listę Pomników
Historii, a Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej – na listę jednostek współprowadzonych przez Ministra Kultury

Rządowy Program Odbudowy Zabytków

Pieniądze z programu przeznaczone są na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane. Dzięki tym funduszom możemy przywrócić zabytkom ich dawny blask.
W ramach naboru samorządy od 26 lipca br. do 18 sierpnia br. mogły składać wnioski o
bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji.

Samorządy w ramach tej edycji otrzymają 1,82 mld zł na 3248 inwestycji.

Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów można zobaczyć pełną listę dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dla Podkarpacia. [ZOBACZ]

Facebook
Twitter

Diania

parlamentné výbory

Právo a spravodlivosť

Vyhľadávanie

Archívy

Archívy
Preskočiť na obsah