DEPUTAT ÎN PARLAMENTUL REPUBLICII RP - CIRCUMSCRIPȚIA 22

MENIUL

Podkarpacie: miejsce szczęśliwych ludzi

Na Podkarpaciu mieszkają najszczęśliwsi ludzie w Polsce. Aż 32% badanych w naszym województwie osób może uznawać się za “przodowników szczęścia”.

Jesteśmy bardziej szczęśliwi w naszych domach niż jeszcze dwa lata temu. Z najnowszego raportu Otodom “Szczęśliwy dom. Badanie dobrostanu mieszkańców Polski 2023” wynika, że osób maksymalnie szczęśliwych jest aż dwa razy więcej niż w poprzednim badaniu. 

Wynik subiektywnego poczucia szczęścia w 10-stopniowej skali wynosi w Polsce 7,08 i jest to więcej niż jeszcze dwa lata temu. W 2021 r. wynosiło ono średnio 6,59 – wynika 

Autorzy raportu, eksperci Polityki Insight i SWPS Innowacje, podzielili respondentów badania na trzy grupy. “Przodowników szczęścia”, czyli tych o najwyższym poziomie dobrostanu, “nieszczęśliwych” – deklarujących najniższy poziom szczęścia, oraz tych, którzy na tle wszystkich mają przeciętne wyniki w zakresie dobrostanu – “normalsów”. 

W województwie Podkarpackim jest aż 32% przodowników szczęścia, 48,4% normalsów i 19,6% nieszczęśliwych.

Szczęśliwy Dom

Największe odsetki nieszczęśliwych występowały w województwie mazowieckim (36,1%) oraz łódzkim (35,8%). Zapraszamy ich na Podkarpacie!

Facebook
Stare de nervozitate

Evenimente

Comisiile parlamentare

Drept și Justiție

Căutare

Arhive

Arhive
Sari la conținut