МАРЕК КУХЧІНСЬКИЙ

ЧЛЕН РЕСПУБЛІКИ - 22

МЕНЮ

Spotkanie z prezydium Komisji Kultury Litwy

450 lat temu stanowiliśmy z Litwą jedność, która dawała nam wielką siłę. Dziś musimy się zjednoczyć jak dawniej, bo siła jest nam potrzebna, by uchronić nasze kraje przed agresorem. Mamy podobne cele, podobne wartości, korzenie, historyczne więzi, które dają nam możliwości do zbudowania niezachwianego w posadach sojuszu. Dlatego tak ważne jest umacnianie inicjatyw takich jak Trójmorze czy lubelska czwórka.

1 czerwca przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Marek Kuchciński z marszałkiem Ryszardem Terleckim i przewodniczącym Komisji Kultury posłem Piotrem Babinetzem gościli prezydium Komisji Kultury Litwy. W czasach wojen śmierć nierozerwalnie wiążę się z nadzieją, a wśród huków, krzyków i zniszczeń musi istnieć także choć cząstka piękna, muzyka, poezja, które dadzą właśnie nadzieję i tchną ducha walki.

Marszałek Kuchciński podkreślił, że wojna toczy się ponadto nie tylko na froncie. Zręcznie konstruowana propaganda zatruwa myśli. Dobra kultura jest niezwyciężalna. Ona stoi po stronie życia i prawdy.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Події

Парламентські комітети

Закон і справедливість

Wyszukiwanie

Архіви

Архіви
Перейти до вмісту