ЧЛЕН РЕСПУБЛІКИ - 22

МЕНЮ

Dajmy lepszą perspektywę dzieciom z autyzmem

Autyzm nie może być piętnem. To szczególny dar, który wymaga troski, serdeczności i wsparcia. Przykładem takiej otwartości był przemyski piknik integracyjnego pod hasłem „Mam autyzm, rodzinę i przyjaciół”. Szef kancelarii premiera Marek Kuchciński, przywiózł przedszkolakom pluszaki.

Jest w nas coraz większa świadomość potrzeby włączania do aktywnej społeczności osób ze spektrum autyzmu. Rolą państwa jest właśnie pamiętanie o takich ludziach, którym często trudno jest samemu wyrażać swoje potrzeby – mówił wśród dzieci były Marszałek Sejmu.

„Mam autyzm, rodzinę i przyjaciół”

Impreza odbyła się na boisku sportowym przy przedszkolu „Nad Jaworem” w Przemyślu. Na scenie w koncercie muzyki cygańskiej wystąpili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. W przedszkolu Nad Jaworem opiekę ma 25 dzieci. Ośrodek zajmuje się ponad 300 dorosłymi wymagającymi wsparcia. Warto także pamiętać Towarzystwie Rodzin Zastępczych w Przemyślu, które skupia 120 rodzin wychowujących ponad 250 dzieci.
Zarówno te ze spektrum autyzmu jak i neurotypowe mogły bawić się razem ze strażakami, motocyklistami, policjantami, ratownikami medycznymi.

Pomocne dłonie w Przemyślu

Dla dzieci przygotowano gry i zabawy sprawnościowe. Piknik integracyjny „Mam autyzm, rodzinę i przyjaciół” zorganizował przemyski oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, w ramach projektu „Zmieniamy świat dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.

Facebook
Twitter

Події

Парламентські комітети

Закон і справедливість

Пошук

Архіви

Архіви
Перейти до вмісту