МАРЕК КУХЧІНСЬКИЙ

ЧЛЕН РЕСПУБЛІКИ - 22

МЕНЮ

Ambasador Wielkiej Brytanii: Bezpieczeństwo Polski jest naszym bezpieczeństwem

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Marek Kuchciński rozmawiał w czwartek z ambasador Anną Clunes. Podczas spotkania poruszono temat nowych formatów polsko-brytyjskiej współpracy, zmian w systemie geopolitycznym świata i wzmocnienia współpracy pomiędzy polskim i brytyjskim parlamentem.

Marek Kuchciński podkreślił, że zaangażowanie Wielkiej Brytanii we wzmacnianie bezpieczeństwa Europy jest doceniane w Polsce przez wszystkie siły polityczne. Rozmówcy zgodzili się, że Ukraina musi wygrać wojnę, bo od tego zależy nie tylko bezpieczeństwo Polski, ale i całej Europy.

Warto dodać, że premier WB Boris Johnson widzi Polskę w zaproponowanym przez siebie nowym systemie sojuszy politycznych, gospodarczych i wojskowych – alternatywnym dla Unii Europejskiej – który gromadzi kraje zjednoczone nieufnością wobec Brukseli, a także wobec odpowiedzi Niemiec na rosyjską agresję wojskową. Polska miałaby być jednym z członków tej inicjatywy obok Ukrainy, Estonii, Łotwy i Litwy, a także potencjalnie Turcji. Państwa te wyróżnia również troska o suwerenność, liberalizm gospodarczy i nieprzejednana postawa wobec Rosji.

qrf
rptnb
Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn

Події

Парламентські комітети

Закон і справедливість

Wyszukiwanie

Архіви

Архіви
Перейти до вмісту