DEPUTAT ÎN PARLAMENTUL REPUBLICII RP - CIRCUMSCRIPȚIA 22

MENIUL

Zmieniamy podkarpackie szkoły: przyszłość, kreatywność, innowacja

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kreatywności szef kancelarii premiera Marek Kuchciński i pełnomocnik rządu ds. GovTech Justyna Orłowska spotkali się z uczniami I LO w Przemyślu.
– Razem kreujemy przyszłość i wzbogacamy teraźniejszość. Zmieniamy szkoły na nowoczesne, atrakcyjne i konkurencyjne z zachodnimi, a w dziedzinach np. gier komputerowych jesteśmy mistrzami (Wiedźmin), więc mamy skąd czerpać, czym się chwalić, czym inspirować. Innowacyjna edukacja nie jest już wyłącznie domeną dużych miast – mówił szef KPRM.
– Nowoczesne technologie rozwijają się w niesamowitym tempie. Na razie człowiek pokonuje sztuczną inteligencję, posiadając cechy takie jak choćby wrażliwość i oby to się nie zmieniło. Nie bójcie się marzyć, myśleć o sobie i przyjaciołach nie tylko jako Polacy, ale mieszkańcy Europy, którzy mimo dramatycznych przeżyć potrafili odbudować się i pięknie tworzyć swoją przyszłość – przekonywał Marek Kuchciński.
Uczniowie, nauczyciele oraz twórcy gry This War of MineL wzięli udział w interdyscyplinarnej lekcji języka polskiego oraz historii, a tematem przewodnim był los cywili podczas konfliktów zbrojnych i skutki totalitaryzmów.
To kolejna inicjatywa GovTech dla Podkarpacia. Z programu Laboratoria Przyszłości skorzystało 99 proc. szkół. Rząd przeznaczył ponad MILIARD złotych na nowoczesny sprzęt wspierający rozwój kompetencji uczniów.

Facebook
Stare de nervozitate

Evenimente

Comisiile parlamentare

Drept și Justiție

Căutare

Arhive

Arhive
Sari la conținut