DEPUTAT ÎN PARLAMENTUL REPUBLICII RP - CIRCUMSCRIPȚIA 22

MENIUL

Inwestycje w jakość i bezpieczeństwo podróży – Marek Kuchciński spotkał się z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei

26 sierpnia 2023 r. w Przemyślu odbyła się prezentacja formacji i sprzętu Straży Ochrony Kolei w ramach akcji “Bezpieczni w podróży”. Wręczono także odznaczenia szczególnie zasłużonym funkcjonariuszom. W wydarzeniu wzięli udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński. W 2023 r. Straż Ochrony Kolei obchodzi 105. rocznicę powołania.

Podczas spotkania z funkcjonariuszami SOK szef kancelarii premiera Marek Kuchciński zaznaczył, że międzynarodowe przewozy pasażerskie i towarowe przy zwiększającym się ruchu oraz zwiększającej liczbie czynnych przejść granicznych muszą być dobrze zabezpieczane: i to bezpieczeństwo zapewnia Straż Ochrony Kolei. Wkrótce w Przemyślu zostaną przeprowadzone inwestycje w zaplecze tej służby – tak, aby funkcjonariusze mogli być jeszcze skuteczniej szkoleni i jeszcze lepiej służyć Polsce – powiedział minister Kuchciński.

– Wyrazy wdzięczności i szacunku dla funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy pilnują naszego bezpieczeństwa na dworcach i torach. Wspieramy SOK, by ich praca wykonywana była na jak najwyższym poziomie, wspieramy szkolenia i zakupy nowego sprzętu. Polska kolej rozwija się, planowane są nowe linie, w tym przywrócenie pociągu z Przemyśla do Zagórza przez Malchowice, Chyrów i Krościenko (dawna trasa „Soliny” z Warszawy), a w planach także uruchomienie stałego międzynarodowego połączenia Via-Karpaty (Przemyśl, Chyrów, Krościenko, Zagórz, Miedzilaborce), aż na Węgry do Miszkolca. Straż Ochrony Kolei zapewni bezpieczną podróż – powiedział szef KPRM.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że polska Straż Ochrony Kolei stanowi wzór do naśladowania dla innych tego typu formacji na terenie Unii Europejskiej i poza nią. Przypomniał rolę, jaką pełnili funkcjonariusze w pierwszych dniach po rosyjskiej agresji na Ukrainę, gdy na stację w Przemyślu docierały tysiące uchodźców.
 Foto MO

Facebook
Stare de nervozitate

Evenimente

Comisiile parlamentare

Drept și Justiție

Căutare

Arhive

Arhive
Sari la conținut